Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Bariery szklane
Tu może być Twoja reklama
Szklane bariery przeciwpowodziowe na deptaku nadmorskim Oprócz tradycyjnych barier przeciwpowodziowych wykonanych ze stali czy aluminium produkowane są również bariery szklane.

Najczęściej są to bariery typu stałego. Bariery takie stosuje się do ochrony miejsc turystycznych bądź obiektów, które wymagają odpowiedniej estetyki, pasujące do architektury obiektu.

Szklane stałe bariery przeciwpowodziowe przed biurowcem Bariery te wykonane są z odpowiednio wzmocnionego szkła, które nawet przy silnym uderzeniu grubego pnia drzewa pęka, ale nie puszcza wody.

Największą zaletą tego typu bariery jest jej estetyka. Można ją zainstalować na stałe, bowiem nie "gryzie" się z otoczeniem, a wytrzymuje znaczny napór wody. Można je z powodzeniem instalować nawet do wysokości 2 metrów.

<strong>Szklane bariery przeciwpowodziowe</strong>Można je spotkać w nadmorskich miejscowościach amerykańskich stanów południowych, czy na południowym wybrzeżu Anglii, a także przed siedzibami banków i galerii, które mogą być zagrożone zalaniem nie tylko przez powódź ale zwykłą nawałnicę. Nie psują widokśw, a doskonale zabezpieczają przed zalaniem.

Są niestety trochę droższe od aluminiowych, ale można je zainstalować na stałe i nie martwić się czy dojdzie do zalania, nie trzeba śledzić prognoz pogody. Są trwałe, estetyczne i proste w konserwacji. Są również dostępne bariery szklane montowane w otworach okiennych i drzwiowych, które sprawiają wrażenie, że jest to właściwe okno. W postaci drzwi stanowią nie tylko w pełni funkcjonalne drzwi szklane, ale także doskonałe i pewne zabezpieczenie przed zalaniem i powodzią.