Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Gabiony przeciwpowodziowe
Tu może być Twoja reklama

Zapora przeciwpowodziowa z gabionów wypełnionych kamieniem polnymTen rodzaj zabezpieczeń jest idealnym rozwiązaniem do budowy wałów przeciwpowodziowych i ich umocniania. W przypadku dużego naporu wody przy wysokim jego lustrze i niesionych różnych obiektach dochodzi często do rozmycia wałów, ich uszkodzenia i przerwania. Skutki są wówczas tragiczne.

Gabiony to prosty, tani i efektywny sposób stawiania tamy zalewającej wodzie. Możliwe są dwa systemy zapór gabionowych: stałe i mobilne. Gabiony wykonuje się ze specjalnej siatki metalowej wzmocnionej plastykiem lub galwanizowane specjalną powłoką antykorozyjną. Daje to gwarancję wytrzymałości przez 20 lat.

Stałe systemy polegają na układaniu gabionów w linii zalewowej obok siebie oraz jeden na drugim, wypełniając je kamieniem. Mogą mieć dowolną wysokość i szerokość, nie mówiąc już o długości. Tworzą one wówczas bardzo solidną zaporę dla napływającej wody i gwarantują, że woda ich nie rozmyje, nie przerwie i nie zniszczą jej żadne niesione wodą obiekty.

Systemy mobilne pozwalają na szybką reakcję w momencie zagrożenia. Dowozi się je na miejsce zagrożone, rozkłada, łączy, wypełnia kamieniem (lub piaskiem) w zależności od wybranego typu i gotowe. Po minięciu zagrożenia można je poskładać, przewieźć do magazynu i wykorzystać ponownie w momencie zagrożenia. Najlepiej byłoby umieścić małe magazynki wzdłuż zagrożonego terenu, by w razie potrzeby móc natychmiast je użyć.

Obu typów zapór gabionowych można stosować na dowolnym terenie, na dowolnej długości. Materiał wypełniający w postaci kamieni polnych (otoczaki) jest łatwo dostępny, podobnie jak piasek. Najważniejszą zaletą zapór gabionowych mobilnych jest szybkość ich montażu. Układanie ogromnej ilości worków z piaskiem to kwestia wielu osób potrzebnych do ich napełniania, transportu i ukladania, wielu godzin pracy. W przypadku gabionów ustawienie zapory o podobnej długości wymaga tylko kilku osób i wielokrotnie mniej czasu. Jak ważny jest czas w trakcie akcji powodziowej nie trzeba nikogo przekonywać.