Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Bariery automatyczne
Tu może być Twoja reklama
Coraz więcej innowacji obejmuje również bariery przeciwpowodziowe. Produkowane są już urządzenia, które zainstalowane w odpowiednich miejscach samoczynnie kontrolują sytuację powodziową i w przypadku zagrożenia uruchamiają się automatycznie. Najczęściej uruchamiane są za pomocą samej wody zalewowej, dzięki wykorzystaniu zasad fizyki. Oczywiście ich zainstalowanie wymaga większych nakładów finansowych, ale nie musimy się martwić o powódź, gdy nas nie ma w domu. Urządzenie bowiem uruchamia się samo w odpowiednim momencie.

Zapora automatyczna firmy KWS System-TechnologiePrzedstawiamy dwa rodzaje takich urządzeń. Pierwsze (widoczne po lewej stronie) jest płytową barierą hydrauliczną, podnoszoną z poziomu do pionu poprzez zwiększające się ciśnienie napływającej wody. Urządzenie jest niezwykle proste w działaniu, nie wymaga żadnych urządzeń sterujących ani jakiegokolwiek zasilania. Napływająca woda uruchamia system podnoszenia. Im więcej wody, tym większe ciśnienie w urządzeniu, tym mocniej podnosi się bariera do pionu. Bariery tego typu mogą być łączone nawet na znacznej długości. Mogą one być wykonane z betonu (jak na zdjęciu) albo metalowe. Rodzaj materiału z jakiego są wykonane trzeba uzależnić od miejsca instalacji.

Zapora automatyczna firmy Van den NoortDrugi typ urządzenia wymaga nieco więcej nakładów, ponieważ konieczne jest wykonanie kilku poprzecznych rowków w miejscu zainstalowania bariery. W ostatnim z nich umocowana jest pionowa przegroda, schowana w rowku. Z chwilą napływu wody do komory, w której umieszczona jest płyta przegrody, powstaje ciśnienie, które powoduje wypychanie płyty przegrody ku górze. Po całkowitym zalaniu komory płyta przegrody jest maksymalnie wysunięta. Miejsca newralgiczne są ubezpieczone gumą.

Wiemy, że dla wielu z Państwa te nowoczesne zabezpieczenia mogą być drogie, ale wydatek na nie to spokój i bezpieczeństwo. Ceny tego typu urządzeń są coraz niższe, ponieważ coraz więcej firm je produkuje w rozmaitych rozmiarach dostosowanych do wymagań klientów. Trzeba też pamiętać, że inwestycja w tego typu zabezpieczenia, oprócz zabezpieczenia przed ewentualnymi stratami będzie miała swoje odbicie w niższej stawce za ubezpieczenie domu.