Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Rękawy przeciwpowodziowe
Tu może być Twoja reklama
Rękawy przeciwpowodzioweRękawy powodziowe są jednym z elementów systemu przenośnych zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Służą one do podwyższenia i zabezpieczenia wałów przeciwpowodziowych. Pojedyncze rękawy mają z reguły następujące wymiary: długość 10 mb, wysokość 50 cm, szerokość 100 cm (w zależności od producenta) i są napełniane wodą. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć tworząc bariery przeciwpowodziowe, nawet o znacznej długości, dokładnie dopasowane do terenu. Niektóre jednostki straży pożarnej posiadają je na swoim wyposażeniu, ale są to jeszcze niewielkie ilości.

Rękawy przeciwpowodzioweRękawy te pozwalają skutecznie chronią tereny zagrożone przed powodzią. Są lekkie, bardzo łatwe w użyciu w każdym terenie. Przygotowanie 10 m odcinka rękawa zajmuje 2-3 osobom 4-5 minut zastępując tradycyjną zaporę ze 170 worków z piaskiem wykonywaną przez wielu ludzi w ciągu 1 godziny. Są do wielokrotnego użytku, łatwe do transportu, wytrzymałe na rozerwanie i przecięcie (1400N/dn2). Jeden rękaw mieści 3 tys. dm3 wody.

Podczas powodzi w Polsce w 2010 r. ich użycie przyczyniło się w wielkim stopniu do uratowania przed zalaniem nadwiślańskiej części pomorskiego miasta Tczew.

Rękawy przeciwpowodzioweTego typu rękawy przeciwpowodziowe są także oferowane przez polską firmę P.P.U.H. SUPRON1 z Olkusza. Mimo wrażenia delikatności rękawy te są bardzo odporne i mogą być wielokrotnie używane przez lata. Nie wymagają pracochłonnej obsługi i dużych powierzchni magazynowych. Ich transport na miejsce użycia jest także łatwy - wystarczy przyczepa do samochodu osobowego i dwóch ludzi do ich montażu.

Rękawy przeciwpowodziowe są doskonałym rozwiązaniem dla jednostek samorządowych odpowiedzialnych za sprzęt przeciwpowodziowy. Są dość tanie, szybkie w instalacji, niezwykle mobilne i wielokrotnego użytku. Nie wymagają dużej ilości sprzętu i ludzi do ich montażu. Zakup tego typu zabezpieczeń to dobra inwestycja dla samorządów regionów zagrożonych powodziami.