Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Płotki przeciwpowodziowe
Tu może być Twoja reklama

Płot przeciwpowodziowy firmy Flood DefencePłotki zabezpieczające są jednym z najlepszych sposobów ochrony przed powodzią. Odpowiednio zestawione mogą zabezpieczyć znaczny obszar. Mogą być także stosowane indywidualnie na krótkich odcinkach np. wokół budynków.

Stosowane są najczęściej dwa rodzaje płotków:

- wsuwane w specjalnie przygotowane stelaże stałe, najczęściej skręcane na śruby do stelaży,
- ustawiane liniowo pod kątem 45 stopni, pokrywane specjalną folią i płytami metalowymi, lub ażurowe, gdzie zamiast płyt metalowych nakłada się palety, na których rozciąga się specjalną, bardzo wytrzymałą folię plastykową.

Płot przeciwpowodziowy firmy Flood DefenceTakie zabezpieczenia stosuje się najczęściej na dużych długościach do zabezpieczenia, gdy trzeba ustawić skuteczną zaporę przed zalewem wody w szybkim czasie. Do ich ustawienia nie trzeba wiele sprzętu, ani wielu ludzi, jak w przypadku umacniania wału workami z piaskiem. Można je łatwo transportować i składować do wieloletniego stosowania. Zasadniczą ich zaletą jest szybkość instalacji.

W czasie powodzi w 2010 r. mogli Państwo zobaczyć tego typu płotki w działaniu na terenie dzielnicy Wrocław Kozanów, gdzie użyto ich do ochrony bloków mieszkalnych. Ich pomoc była na prawdę znacząca.