Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Worki z piaskiem
Tu może być Twoja reklama

Worki z piaskiemNajstarsza mobilna metoda ochrony przed powodzią to oczywiście piasek w workach. Worki należy wypełniać piaskiem w ilości ok. 3/4 jego pojemności, by następny worek położyć na tej niewypełnionej części. Wówczas worki będą tworzyć jednolitą, szczelną zaporę.

Tworzenie zapór z worków z piaskiem wcale nie jest najtańszym sposobem zabezpieczenia przed powodzią. Wymaga bowiem wielkiej ilości worków, dużej ilości piasku (który trzeba dostarczyć ciężkim transportem), konieczny jest sprzęt do napełniania worków, a także znaczna ilość osób do ich napełniania, transportowania, układania. Natomiast nie wymaga inwestycji, ponieważ do napełniania worków i ich układania można wykorzystać siłę roboczą okolicznych mieszkańców, którzy z pewnością chętnie pomogą ratować własne mienie.


Na naszych stronach zobaczycie, że nowoczesne sposoby zabezpieczania się przed powodzią są niezwykle skuteczne, szybkie w tworzeniu zapór, a w ogólnym rozrachunku - tańsze (jeśli nie brać pod uwagę pomocy mieszkańców). Plusem tego rozwiązania jest możliwość szybkiego uszczelniania niewielkich przecieków, aczkolwiek niezbyt skuteczną.


Worki z piaskiemOprócz niewielkich worków z piaskiem stosuje się duże opakowania typu "Big Bag", które stanowią duże pojemniki workowe, wypełniane najczęściej piaskiem bezpośrednio na miejscu ich użycia (z uwagi na ich wagę) przy użyciu koparek, bądź są przewożone ciężarówkami, lub przy użyciu helikopterów. Stosuje się je przeważnie do umacniania wałów i ochrony obiektów użyteczności publicznej np. mostów i kładek. W czasie majowej powodzi 2010 r. stosowano je na Moście Dębnickim w Krakowie w celu zabezpieczenia okolicznych zabudowań na prawym brzegu Wisły.