Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Zabezpieczenie okien
Tu może być Twoja reklama

W przypadku zbliżającego się zagrożenia powodziowego należy zadbać o zabezpieczenie nie tylko otworów drzwiowych, garażowych, ale także dokładnie zabezpieczyć okna i okienka, szczególnie prowadzące do piwnic i niżej położonych kondygnacji. Są różne metody ich zabezpieczania, o czym już częściowo pisaliśmy.

Okienko piwniczne firmy FischerOkienka piwniczne najlepiej zabezpieczyć solidnymi metalowymi płytami umieszczonymi w specjalnych prowadnicach stalych (wsuwane) lub opuszczane, ryglowane u dołu, ewentualnie boczne zamykane.

Blokada okienna firmy FischerDostępne są również specjalne okienka piwniczne, które automatycznie zamykają się, tworząc specjalną barierę dla zalewającej wody. Tego typu okienko samoczynnie reagujące na napływającą wodę prezentujemy na zdjęciu obok (producent: firma Fischer, Niemcy).

Okna o dużych powierzchniach najlepiej zabezpieczyć barierami stalowymi wsuwanymi w specjalne prowadnice. Bariery te skutecznie zatamują zalew domu przez wodę poprzez otwory okienne.

Tego typu zabezpieczenia winny być przygotowane dla każdego domu, znajdującego się na terenie zalewowym, ponieważ woda wdziera się do pomieszczeń szczególnie przez nieszczelne drzwi, okienka piwniczne, drzwi garażowe oraz rozbite szyby okienne.

Producenci oferują rozmaite rozwiązania zabezpieczenia otworów okiennych. Są one dostępne również dla skromniejszej kieszeni. Najbardziej skuteczne urządzenia są jednak nieco droższe. Dają jednak gwarancję, że do określonej wysokości wody nic złego w pomieszczeniach się nie stanie. Wydatek na nie jednak się opłaca, tym bardziej, że jest to wydatek raz na wiele lat i oszczędza nam stres i straty. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także zabezpieczenia szklane idealnie wkomponywujące się w bryłę obiektu (okna), wytrzymałe i estetyczne, lecz nieco droższe.