Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Ochrona domu
Tu może być Twoja reklama
Ochronę przeciwpowodziową domu trzeba zacząć od przygotowania planu na wypadek powodzi. Zapisać numer telefonu do miejscowego komitetu przeciwpowodziowego oraz jego siedzibę. Zapamiętać sygnały alarmowe na wypadek powodzi. Zapamiętać, kto będzie organizował ewakuację i dokąd. W przypadku gospodarstw rolnych trzeba wiedzieć jak będą ewakuowane zwierzęta, jak zapewnione pasze itp. Rzeczy w domu zabezpieczyć - wynieść cenne rzeczy na wyższe kondygnacje, ważne dokumenty zamknąć w woreczkach foliowych i umieścić jak najwyżej.

Należy przygotować latarkę z zapasem baterii, świece, zapałki, zapalniczkę, radio na baterie (miejscowe radio będzie nadawać komunikaty o sytuacji), ładowarkę do telefonu. Wszystkich zapoznać z mapą trasy do wyżej położonych bezpiecznych miejsc (miejsce na samochody, maszyny rolnicze oraz zwierzęta domowe i hodowlane). Domownikom podać numer telefonu osoby poza zagrożonym miejscem, która będzie dla wszystkich miejscem kontaktowym.

Otwory okienne, drzwiowe, bramy garażowe i otwory kanalizacyjne trzeba zabezpieczyć specjalnymi urządzeniami, o jakich piszemy na naszych stronach. W przypadku braku takich zabezpieczeń trzeba ułożyć worki z piaskiem wokół schodów prowadzących do piwnic i zjazdu do garażu, uszczelnić workami z piaskiem ogrodzenie wokół domu, szczególnie bramy i furtki. Wartościowe rzeczy przenieść na wyższe piętra domu, zabezpieczyć parter. Wyłączyć sieć elektryczną, gazową i wodociągową. Przymocować wszelkie przedmioty w ogrodzie (taczki, drabiny, meble ogrodowe itp.), aby nie porwała ich woda.

Należy zapamiętać kolory sygnalizacji: BIAŁY - chcemy ewakuacji, CZERWONY - potrzebujemy żywności i wody, NIEBIESKI - potrzebujemy pomocy medycznej.

Ewakuując się należy zabrać dowody tożsamości (akty urodzenia, ślubu), kosztowności, pieniądze i papiery wartościowe, dokumenty dotyczące domu i innych nieruchomości, polisy ubezpieczeniowe, apteczkę z lekami osób chorych. Małe dzieci powinny mieć ulubioną zabawkę.

Po przejściu powodzi należy opróżnić wszystkie zalane pomieszczenia, wyrzucić zawilgocone przedmioty, zerwać tapety, boazerie, płytki ceramiczne i tynki pół metra ponad poziom widocznego zawilgocenia, izolacje termiczne, posadzki drewniane z materiałem pod posadzką, ponieważ będą siedliskiem grzyba i pleśni.