Portal prezentujący produkty i systemy służące zabezpieczeniu przeciwpowodziowemu
Powódź w Polsce w 2010 r.
- 25 ofiar śmiertelnych
- 3000 zalanych miast i wsi
- 30.000 zniszczonych domów
- 600 zniszczonych mostów
- 1700 km uszkodzonych dróg
- tysiące padłych zwierząt
- 30.000 zalanych gospodarstw rolnych
- straty materialne ok. 15 miliardów zł
Strona główna | O nas | Zasady zabezpieczania | Systemy zabezpieczeń | Ochrona domów i zakładów | Producenci | Ubezpieczenia | Kontakt
Mobilne płotki przeciwpowodziowe
Bariery przeciwpowodziowe
Solidne ochrony drzwi
Ochrona otworów okiennych
Rękawy ochronne wodne
Pojemniki ochronne piaskowe
Płotki powodziowe
Bariery ochronne
Ochrona drzwi
Ochrona okien
Rękawy wodne
Ochrona piaskiem
Bariery przeciwpowodziowe
Tu może być Twoja reklama
Bariery przeciwpowodziowe są urządzeniami, które instaluje się przy drzwiach i oknach. W przypadku wystąpienia powodzi bariery te zamykają otwór drzwiowy lub okienny bardzo szczelnie. W zależności od rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane, mogą być dokładnie dopasowane do zabezpieczanego otworu, lub samodzielnie rozszerzające się. Są to bariery mobilne, a więc w razie potrzeby można je szybko zainstalować bez potrzeby użycia specjalnych narzędzi czy skomplikowanego montażu. Najczęściej producenci stosują do ich uszczelniania gumę neoprenową.
Bariery przeciwpowodzioweSą również bariery przeciwpowodziowe liniowe, montowane w miejscach, które są zagrożone zalaniem np. budynki, obiekty sportowe, na nabrzeżach, stosowane w miejsce uszkodzonych wałów lub dla ich wzmocnienia. Takie bariery mogą być wykonane jako metalowe (w postaci szczelnego płotu zabezpieczającego), gabionów wypełnionych kamieniem, bądź ze specjalnej folii lub gumy w postaci rękawów o dowolnej długości, najczęściej wypełnianych zalewającą wodą. Bariery te są bardzo skuteczne, szybkie w montażu, nie wymagające dużej ilości osób i środków technicznych do ich zainstalowania.
W przypadku ogłoszenia stanu alarmowego, można w ciągu bardzo krótkiego czasu ustawić barierę przeciwpowodziową. Wystarczy odpowiednią ilość barier przetransportować z miejsca magazynowania nawet na małej przyczepie do samochodu osobowego i w przeciągu godziny dokonać ich montażu przez dwie osoby w miejscu zagrożonym zalaniem. Ceny barier są różne w zależności od producenta, materiału z jakiego zostały wykonane, kosztów transportu itp. Dokładne dane wybranych producentów podamy wkrótce.

Jeśli jesteście już dziś zainteresowani tego typu zabezpieczeniami, napiszcie, przekażemy Wam natychmiast bliższe informacje, kontaktując Was bezpośrednio z producentem. Bariera językowa dla nas nie istnieje. Wszelkie niezbędne informacje dostaniecie od nas w języku polskim. Ceny produktów zagranicznych będą podawane w PLN według przeliczenia na polską walutę w dniu udzielania informacji. Prosimy więc wziąć poprawkę na ewentualne zmiany kursów walut. Zobaczcie stronę poświęconą barierom automatycznym, a także stronę o bardzo ciekawym rozwiązaniu w postaci szklanych barier przeciwpowodziowych.